Nasi reżyserzy oraz dyrektorzy kreatywni i artystyczni.

Istnieje duża przepaść pomiędzy zwykłą reklamą, a tą która ma znaczenie i oddziałuje na odbiorcę. Poniższe osoby odpowiadają za skuteczne i wyróżniające się przedstawianie treści wnosząc grę na wyższy poziom.

Monika Kurek

Executive Creative Director

Współzałożycielka BluBlu. Monika jest dyrektorem kreatywnym o wielu talentach. Jej pasją jest tworzenie metaforycznych historii i wizualizacji, zawsze z myślą o intrygujących stylistykach. Do tej pory prowadziła i współprowadziła prace nad ponad 200 filmami artystycznymi i komercyjnymi.

Zespołowi znana jest jako one-woman-army, ale ona sama wierzy, że podejście oparte na współpracy jest podstawową wartością, która pomaga osiągnąć najlepsze rezultaty na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Monika studiowała marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ale prawdziwe powołanie znalazła w tworzeniu animowanych historii dla marek i klientów na całym świecie. Rezultat? Portfolio świetnych animacji, które znalazły się w najlepszych światowych rankingach produkcji explainerowych i docenianych na ważnych imprezach, takich jak Polish Graphic Design Awards, W3 Awards Gold, Muse Creative Awards, Vega Awards i German Design Awards.

Jagoda Klaczynska

Art Director

Jagoda jest absolwentką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w dziedzinie animacji. Postanowiła jednak poświęcić swoją karierę rysunkowi. Jej zaangażowanie i talent przyczyniły się do artystycznego rozwoju studia i otrzymania szeregu nagród, w tym German Design Award 2019, The 2018 GlobalTrend Awards, Muse Creative Awards i 2017 Vega Digital Awards.

Uważa, że obserwacja jest dla artystów równie ważna jak opowiadanie historii poprzez ich pracę. Kolory, światło, kontrast, geometria - te elementy odgrywają dla niej kluczową rolę, gdy obserwuje otaczający ją świat. A uwielbia go oglądać podczas podróży, kiedy to może naładować baterie i próbować coraz to nowych rzeczy. To pozwala jej zachować “umysł początkującego”, co jest bardzo ważne, zwłaszcza dla artystów.

Karolina Specht

Animation Director

Animatorka i reżyser filmów krótkometrażowych. Ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi w zakresie animacji fabularnej i efektów specjalnych. Autorka filmów krótkometrażowych, które były nagradzane na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych: An incredibly elastic man (2013), Don’t lose your head (2015), Beside oneself (2016) Squaring the Circle (2018).

Wspólnym tematem w jej pracach jest zamiłowanie do geometrii i abstrakcyjnego podejścia do przestrzeni.

Jest niereformowalną fanką dobrej kawy, długiego snu i jazdy na rowerze.

Jakub Kurek

Executive Creative Director

Współzałożyciel BluBlu. Jako dyrektor wykonawczy Jakub był odpowiedzialny za realizację ponad 300 różnego rodzaju projektów animowanych dla wielu międzynarodowych marek, organizacji pozarządowych, agencji i wydawców. Jego głównym celem jest tworzenie wyjątkowych animowanych historii, które przekazują komunikat w najbardziej efektywny i przekonujący sposób. Jakub łączy wiedzę z zakresu marketingu i produkcji z unikalnym doświadczeniem w dziedzinie sztuki i mediów. Jest również reżyserem wybranych projektów studia.

Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie broniąc pracę na temat filmów typu explainer videos oraz video marketingu.

Prywatnie szczęśliwy tata i mąż, który uwielbia jazdę na rowerze górskim, sport, przyrodę i komiksy Disneya (tworzone głównie przez Carla Barksa i Dona Rosę).

Miłosz Kokociński

Animation Director

Współzałożyciel studia. Wielokrotnie wyróżniany reżyser animacji, operator kamery, montażysta filmowy, a dziś jeden z wiodących animatorów w branży.

Wszechstronność, nieograniczona kreatywność i świetne wyczucie ruchu to jego najmocniejsze strony. Przekłada praktyczne doświadczenia z różnych dziedzin produkcji filmowej na szeroko rozumianą animację. Motion design, compositing, vfx czy animacja postaci - swobodnie porusza się w przeróżnych technikach animacji nadając im ich własny i niepowtarzalny styl.

Absolwent Akademii Filmu i Telewizji. Zdobywca głównej nagrodę za zdjęcia do filmu "Dzień Matki" na festiwalu "Piękni Dwudziestoletni" , wyróżnienie na festiwalu w Gdyni za film "44" oraz nagrodę za najlepszy film fabularny "Bajka" na festiwalu "RepeFeNe". W dziedzinie animacji wywalczył między innymi Telly Awards, W3 Awards Gold, Muse Creative Awards, Polish Graphic Design Awards, Vega Awards and German Design Awards.

Welcome to BluBlu Studios

Strona używa plików cookies w celu zapewnienia jej prawidłowego działania oraz w celach statystycznych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.